Fudbaleri Liverpula savladali su Brentford u gostima 4:1 u 25. kolu Premijer lige.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Darvin Nunjez nakon što mu je asistirao Diogo Žota.

Njih dvojica istrčali su kontru i ostali sami ispred golmana Marka Flekena. Nije Urugvajac imao poteškoća da lobuje golmana koji je izašao sa gola.

Veliki hendikep za Liverpul napravile su dve povrede u prvom delu utakmice. Kurtis Džons je morao da bude zamenjen u 34. minutu kada je umesto njega ušao Rajan Gravenberh. Potom, u 44. minutu, umesto Dioga Žote je ušao u igru Mohamed Salah, kome je ovo bila prva utakmica po povratku na teren nakon što je nastupao za reprezentaciju Egipta, a potom je i bio povređen.

Liverpul se u drugom poluvremenu raspucao.

Aleksis Mekalister je duplirao prednst u 55. minutu na asistenciju Salaha, koji je potom postigao gol u 68 minutu kada mu je dodao Kodi Gakpo.

Posle je i Gakpo postigao pogodat, u 86. minutu.

I Brentford je uspeo da dođe do jedng gola. Mrežu je zatresao Ajvan Toni u 75. minutu.

Liverpul je prvi na tabeli sa 57 bodova, pet više uz dve utakmice više u odnosu na Mančester siti koji je drugi. Brentford se nalazi na 14 mestu sa 25 bodova.