Velika borba za titulu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju ekipu Brajtona rezultatom 2:0 u okviru 29. kola Premijer lige.

Ovom pobedom Liverpul je ponovo prišao na tri boda Mančester sitiju i nastavio borbu za titulu.

Strelci za ekipu Jirgena Klopa bili su Luis Dijaz u 19. minutu i Mohamed Salah u 61. minutu iz penala.

Sve je moglo da bude i drugačije da je Mopaj na početku mečeva veliku šansu pretvorio u gol.

Liverpul je iz prve šanse uspeo da povede. Matip je sjajnom dugom loptom pronašo Dijasa, koji glavom dovodi Liverpul u vođstvo.

Usledila je zanimljivija je situacija u kojoj je razmatran crveni karton za golmana Brajtona Sančeza zbog starta na Kolumbijcem. Posle gledanja VAR tehnologije, čuvar mreže domaćih je ostao u igri.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

U nastavku je Liverpul krenuo da napada. Prvo je Mane pogodio prečku nakon čega je Salah posle igranja rukom domaćih penal pretvorio u sigurnu prednost.

Posle toga je tempo igre opao. Liverpul je kontrolisao dešavanja na terenu i bez većih problema sačuvao prednost.

Liverpul je sada na 66 bodova i nastavlja borbu za titulu sa Manečster sitijem. Brajton je doživeo peti vezani poraz, ali je sa 33 poena trenutno na bezbednom 13. mestu.