Arsenal i dalje prvi.

Fudbaleri Liverpula remizirali su na svom terenu protiv Arsenala 1:1 u derbiju 18. kola Premijer lige.

Gosti su stigli do prednosti već u četvrtom minutu kada je defanzivac Gabrijel postigao gol nakon slobodnog udarca i centaršuta Martina Edegora. Izjednačenje je doneo Mohamed Salah je doneo izjednačenje u 29 minutu nakon što je primio pas Trenta Aleksandera-Arnolda i potom izveo sjajan potez kada je prošao pored Oleksandra Zinčenka.

Najbolju šansu na utakmici propustio je Aleksander-Arnold u 73. minutu. Odlično je Liverpul istrčao kontru. „Crveni“ su u jednom trenutku imali i pet na jedan u kontranapadu koji je poveo Mohamed Salah. Egipćanin je odložio loptu za beka Liverpula, koji je pogodio prečku. Bila je ovo nestvarna šansa za Liverpul.

Arsenal je ostao lider na tabeli Premijer lige sa 40 bodova, dok je Liverpul na bodu manje, koliko ima i Aston Vila.