Kraj!

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije iz Dortmunda plasirali su se u narednu fazu Lige šampiona, dok će Milan nastaviti takmičenje u Ligi Evrope, a Njukasl morati da čeka sledeću sezonu za povratak u neki od evrokupova, nakon utakmica F grupe 6. kola Lige šampiona.

Meč u Dortmundu između Borusije i Parižana okončan je 1:1, dok je MIlan protiv Njukasla slavio sa 2:1 u Engleskoj.

A većim delom meča situacija je bila sasvim suprotna.

Kada je u 33. minutu Džoelinton pogodio za 1:0, činilio se da će Njukasl ne samo obezbediti evropsko proleće, već i preskočiti Parižane i Kilijana Mbapea i „svece“ poslati u Ligu Evrope nakon amaterske greške poslednje linije.

Ipak, od tog trenutka kolo sreće se za „svrake“ iz grada na Tajnu preokrenulo – PSŽ je preko Vorena Zair-Emerija stigao do izjednačenja u 56. minutu, a Milan, za koji je šansu dobio i Luka Jović, je krenuo po čudo.

Prvo je Kristijan Pulišić jedan smušen napad svog tima i još goru odbranu Njukasla udarcem iz kaznenog prostora pretvorio u 1:1, da bi Samjuel Čukvueze u 84. minutu u akciji u kojoj je učestvovao i Luka Jović pogodio za 2:1 i preokret.

Na kraju, Borusija i PSŽ idu dalje kao dve prvoplasirane ekipe, dok je Milan napravio pravu senzaciju i izgubljenu situaciju pretvorio u pobedu vrednu naredne faze Lige Evrope.

Za Njukasl je sezona završena.

Liga šampiona, 6. kolo

E grupa

Atletiko Madrid – Lacio 2:0 (1:0)

(Grizman 6, Lino 51)

Seltik – Fejenord 2:1 (1:0)

(Palma 33 penal, Lagerbilke 90+1 – Minteh 82)

Crvena zvezda – Mančester siti 2:3 (0:1) – završeno

(Hvang 76, Katai 90+1 – Hamilton 19, Bob 62, Filips 85 penal)

Lajpcig – Jang Bojs 2:1 (0:0) – završeno

(Šeško 51, Forsberg 56 – Kolej 53)

H grupa

Antverpen – Barselona 3:2

(Vermeren 2, Jansen 56, Ilenihena 90+2 – Tores 35, Guju 90+1)

Porto – Šahtjor 5:3

(Galeno 9, 43, Taremi 62, Pepe 75, F. Konseisao 82 – Sikan 29, Eustakio 72 autogol, Egvinaldo 88)

Borusija - PSŽ 1:1, Njukasl - Milan 1:2, Porto - Šahtjor 5:3, Antverpen - Barselona 2:1, Seltik - Fejenord 1:1, Atletiko - Lacio 2:0