EPA-EFE/Manuel Bruque

Fudbaleri Las Palmasa pobedili su na gostujućem terenu Valensiju 3:2, u meču 10. kola španske Primere.

Povela je Valensija golom Pepelua iz penala u 14. minutu, da bi preokret i pobedu Las Palmasu doneli pogocima Aleks Munjos u 43, Fabio Silva u 54. i Alberto Moleiro u 85. minutu.

Konačan rezultat postavio je Sesar Tarega u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Valensija je od 70. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Pepelu.

Iako je prema kladionicama bila favorit na ovom meču, Valensija opet nije uspela da dođe ni do boda, samo je jednom slavila ove sezone u prvenstvu i ako ovako nastavi boriće se za opstanak.

Obe ekipe su osvojile po šest bodova i nalaze se na deobi 19. mesta na tabeli, ali Valensija ima slabiju gol razliku (-9 naspram -7).

U narednom kolu, Las Palmas će dočekati Đironu, dok će Valensija gostovati Hetafeu.