U utorak je odigrano 11 mečeva druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona, a može se reći da su Srbi, osim onih koji igraju u Partizanu, imali dobra izdanja.

Crno-beli iz Beograda su deklasirani u meču sa Dinamom iz Kijeva rezultatom 6:2, ali su zato Veljko Birmančević i Dušan Tadić imali razloga za slavlje.

Sparta iz Praga pobedila je Šamrok u gostima sa 0:2, a jedan od dva strelca na tom meču bio je upravo Birmančević, koji je nedavno sa reprezentacijom Srbije bio na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Nakon greške u zadnjoj liniji Šamroka, Sparta je imala stopostotnu priliku, a Birmančević je nakon odbitka zatresao mrežu u 38. minutu.

U nastavku utakmice Visner je povećao na 0:2 i tako omogućio Sparti veliku prednos pred revanš u Češkoj.

U narednom kolu kvalifikacija pobednik ovog dvomeča će igrati protiv Makabija iz Tel Aviva ili rumunske Steaue, a tamo je u prvom duelu bilo 1:1.

Što se tiče Fenerbahčea, on je imao teži posao protiv Lugana u gostima, ali je uspeo da upiše pobedu od 3:4.

Trostruki strelac na tom meču bio je Edin Džeko, a jedan od golova namestio mu je i Dušan Tadić, nekadašnji kapiten Srbije, koji se nedavno povukao iz reprezentacije.

Tadić je pored asistencije dobio i žuti karton, a na terenu je proveo 68 minuta.

Poslednji gol Fenerbahčea bio je delo Kadiolgua, dok su strelci za Lugano bili El Vafi, Bislimi i Valencuela.

Pobednik ovog dvomeča će u narednoj rundi igrati protiv Lila.

Od ostalig srpskih fudbalera, Aleksandar Pešić je sa Ferencvarošom ubedljivo salvadao TNS sa 5:0, ali srpski napadač nije postigao gol, dok su Stefan Drazić i Radosav Petrović upisali pobedu u dresu APOEL-a, čiji je rival bio Petroklub (1:0).

Darko Lemajić i Stefan Panić su sa RFS-om poraženi od Bode Glimta sa 4:0 u gostima.

Sve rezultate i strelce pogledajte ispod.

Bodo – RFS 4:0 (3:0)

(Mikelsen 2, 76, Saltnes 18, Kapskarmo 40)

Malme – KI Klaksvik 4:1 (3:0)

(Johansen 21, 43, Bolin 37, Riks 85 – Fredriksberg 71)

FCSB – Makabi Tel Aviv 1:1 (0:0)

(Dava 76 – Biton 71)

Ferencvaroš – TNS 5:0 (3:0)

(Traore 15, 21, 54, Zahariasen 24, Markinjos 62 penal)

Dinamo Kijev – Partizan 6:2 (3:1)

(Šaparenko 40, Braško 43, Karavaev 45+1, Kabaev 55, Popov 83, Pikhaljonok 90+2 – Saldanja 22 penal, 66)

Lugano – Fenerbahče 3:4 (1:1)

(Vafi 4, Bislimi 64 – Džeko 45+1 penal, 46, 67, Kadioglu 74)