U danu za nama odigrane su utakmice u trećem kolu kvalifikacija za tri evropska takmičenja - Ligu šampiona, Ligu Evrope i Ligu konferencija.

U okviru kvalifikacija za Ligu šampiona na programu je bilo sedam utakmica.

Fudbaleri Salcburga pobedili su na svom terenu ekipu Tventea rezultatom 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Oba gola za Salcburg postigao je Maurits Kjergard u 41. i 85. minutu. Jedini strelac za goste bio je Mišel Vlap u prvom minutu nadoknade vremena.

Reprezentativac Srbije Petar Ratkov bio je u startnoj postavi Salcburga, ali je zamenjen u 68. minutu, dok je Aleksa Terzić odigrao svih 90 na poziciji levog beka.

Fudbaleri Lila savladali su na svom terenu Fenerbahče 2:1.

Golove za Lil postigli su Tijago Santos u 12. i Edon Žegrova u prvom minutu nadoknade vremena. Jedini strelac za Fenerbahče bio je Irfan Kaveči u 80. minutu.

Srpski fudbaler Dušan Tadić bio je starter u ekipi Fenerbahčea, a zamenjen je u 71. minutu.

Veljko Birmančević imao je asistenciju u remiju Sparte iz Praga i Steaue iz Rumunije (1:1).

U ostalim prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, postignuti su sledeći rezultati: Karabag – Ludogorec 1:2, Malme – PAOK 2:2, Midtjiland – Ferencvaroš 2:0 i Dinamo Kijev – Rendžers 1:1.

Revanš mečevi biće odigrani 13. i 14. avgusta.

U kvalifkacijama za Ligu Evrope u utorak su odigrane dve utakmice, a Žarko Lazetić je kao trener Makabija iz Tel Aviva imao sreće, jer je njegov tim slavio na gostovanju Panevežisu sa 1:2.

Pobednik tog duela ide na TSC u narednoj rundi.

U borbi za Ligu konferencije odigran je samo jedan meč, a Noah, klub iz Jermenije, napravio je iznenađenje i „tukao“ AEK iz Grčke na svom terenu sa 3:1.

Sve rezultate i strelce odigranih mečeva pogledajte ispod.