Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u plej-of za Ligu konferencija, pošto su revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija kao domaćini u Bačkoj Topoli izgubili od Maribora posle izvođenja jedanaesteraca 4:2, nakon što su posle regularnog dela i produžetaka vodili 1:0.

U prvoj utakmici prošlog četvrtka u Sloveniji, Maribor je pobedio 2:1.

Vojvodina je povela u 24. minutu golom Đorđa Crnomarkovića, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Kejleba Serija.

Gol je prvobitno poništen zbog ofsajda, ali je posle upotrebe VAR tehnologije odluka promenjena i gol je priznat.

Posle toga nije bilo promene i Vojvodina je tim golom izborila produžetke. U dodatnih 30 minuta nije bilo golova i pobednika su odlučili jedanaesterci.

Prva dva pogotka za Vojvodinu postigli su Njegoš Petrović i Vukan Savićević, a u trećoj i četvrtoj seriji penale su promašili Lazar Nikolić i Mihailo Ivanović.

Sva četiri penala pogodili su igrači Maribora, a strelci su bili Orfe Mbina, El Arbi Sudani, Jan Repas i Blaž Vrhovec.

Maribor će u plej-ofu za Ligu konferencija igrati protiv švedskog Đurgardena.