Bivši napadač Partizana, Mateuš Saldanja, imao je debi iz snova u Ferencvarošu pošto je postigao dva gola u mađarskom kupu protiv drugoligaša Budafoka (3:0).

Saldanja je dobio priliku da uđe na teren u 60. minutu kada je rezultat bio 0:0, da bi se odmah nakon toga sve promenilo.

Već u 61. minutu Saldanja je pogodio i to iz veoma teške pozicije, nakon što je pogodio malu mrežu udarcem malo iznad ivice peterca.

Nepuna tri minuta pošto je sam pogodio, ponovo je probio po desnoj strani, i spektakularnom ‘rabonom’ centrirao.

Lopta je nakon odbitka pala na nogu njegovog saigrača Abu Fanija, i on je postigao gol za 2:0.

Saldanja je debi iz snova završio drugim pogotkom u 71. minutu. Dobio je pravovremeno loptu, u prijemu je desnom namestio na levu i usledila je rutinska egzekucija.

Igrao je kao pravi Brazilac, plesao je po terenu i pokazao zbog čega ga je Ferencvaroš toliko želeo.