Fudbaleri Zambije i Tanzanije igrali su u nedelju uveče nerešeno 1:1 u utakmici drugog kola Grupe F Afričkog kupa nacija.

Tanzanija je povela golom Simona Msuva u 11. minutu, da bi konačan rezultat u 89. postavio Patson Daka.

Zambija je od 44. minuta imala igrača manje na terenu, pošto je Rodrik Kabve dobio drugi žuti karton i samim tim je isključen.

Ranije u toku dana su Maroko i Kongo igrali su nerešeno 1:1. Maroko je prvi u Grupi F s četiri boda, dok Kongo i Zambija imaju po dva, a Tanzanija jedan.

U poslednjem, trećem kolu, Tanzanija će igrati protiv Konga, dok će se Zambija sastati s Marokom. Iste večeri u nedelju je odigran i susret Južne Afrike i Namibije i Južnoafrikanci su ubedljivo slavili sa 4:0.

Persi Tau je načeo mrežu rivala u 14. minutu s penala, Temba Zvane je bio dvostruki strelac i pogađao je u 25. i 40. minutu, dok je konačan rezultat u 75. minutu postavio Tapelo Maseko.

Južnoafrikanci u grupi E zauzimaju drugo mesto sa tri boda, koliko ima i trećeplasirana Namibija, dok je prva selekcija Malija sa bodom više.

BONUS VIDEO: Gol Patsona Dake protiv Tanzanije