Važna pobeda Juventusa.

Fudbaleri Juventusa savladali su Fjorentinu minimalnim rezultatom, sa 1:0 u meču 22. kola Serije A.

Jedini gol postigao je Adrijen Rabio na asistenciju Anhela di Marije u 34. minutu. Najbolji strelac „stare dame“ ove sezone Dušan Vlahović nije imao sreće da se na ovoj utakmici upiše u strelce, budući da mu je poništen gol na asistenciju saigrača iz reprezentacije Filipa Kostića u 59. minutu.

VAR je potom bio i saveznik Juventusa kada je njegovom rivalu poništio pogodak u 89. minutu.

Vlahović je izašao iz igre u 65. minutu, u istom minutu Luka Jović je ušao sa klupe u gostujućem taboru u pokušaju da postigne izjednačujući gol.

Kostić je sve vreme bio na terenu, dok je za ekipu iz Firence Aleksa Terzić zaigrao od 80. minuta.

Juventus je nakon ove pobede 9. u Seriji A, sa 29 bodova, i predstoji mu velika borba za plasman u neko od evropskih takmičenja naredne sezone, za šta je potrebno naći se među prvoplasiranih sedam ekipa. Fjorentina je 14. sa 24 boda.