Češki štoper Robin Hranač (24) nije imao sreće na dosadašnjem delu Evropskog prvenstva u Nemačkoj, gde je postao tragičar svoje reprezentacije zbog ključnih grešaka koje su ih skupo koštale.

U prvom kolu protiv Portugala, Hranač je bio odgovoran za oba primljena gola.

Prvo je postigao autogol, a potom je u 92. minutu nespretnom reakcijom omogućio protivniku da postigne pobedonosni pogodak. Češka je taj meč izgubila sa 2:1.

Nesreća za Hranača nastavila se i u susretu sa Gruzijom, gde je bio krivac za jedanaesterac iz kojeg je Gruzija povela.

Incident se dogodio u nadoknadi prvog poluvremena kada je Hranač bespotrebno ispružio ruku i igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Nakon VAR provere, sudija Danijel Zibert dosudio je penal, koji je Mikautadze pretvorio u gol, postavljajući rezultat 1:1.

Hranačeve greške do sada su dovele do toga da Češka primi sva tri gola na turniru, čime je štoper Viktorije iz Plzenja zaradio epitet najvećeg kiksera Evropskog prvenstva.

Njegove nespretne reakcije i ključne greške učinile su ga glavnim krivcem za loše rezultate češkog tima u prvim kolima takmičenja.