Fudbaleri Intera pobedili su Empoli u meču 30. kola italijanske Serije A sa 2:0 na svom stadionu "Đuzepe Meaca".

Inter je nastavio da grabi ka novom Skudetu, pošto je po gol dao u prvom i drugom poluvremenu. Time se dodatno odlepio u odnosu na ostale rivale od kojih je najbliži gradski rival Milan sa 14 bodova minusa.

„Neroazuri“ su protiv Empolija poveli već u šestom minutu kada je Federiko Dimarko iskoristio dodavanje Alesandra Bastonija.

Bastoni je poslao centaršut po zemlji sa leve strane, a Dimarko je elegantno levicom iz prve pogodio donji ugao i desnu golmanovu stranu za 1:0.

Inter je i pre toga mogao da povede jer je već na pragu četvrtog minuta Lautaro Martinez glavom promašio zicer, kada se istakao i golman gostiju Elija Kaprile.

Empoli je posle primljenog gola probao da bude nešto ofanzivniji, uspeo je da stvori poneku polušansu, ali ne i da ugrozi domaće.

Bastoni je mogao da duplira prednost posle dvadesetak minuta kada je Bastoni okrznuo stativu, njegov golman se istakao koji minut kasnije posle „bombe“ Razvana Marina kada je izbio loptu u korner.

Rezultat je ostao nepromenjen do pouvremena, a onda je u drugom konačan rezultat postavio Aleksis Sančez u 81. minutu.

Njemu je Denzel Damfriz poslao loptu u peterac i pošto je niko od defanzivaca Empolija nije izbio, Sančezu je ostao veoma lak zadatak da samo sprovede loptu u mrežu.

Inter sada ima 79 bodova na prvom mestu Serije A, dok je Empoli na 18. mestu u opasnoj zoni sa 25 bodova.