Šampioni Nemačke, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena, poraženi su prvi put posle 35 utakmica u Bundesligi pošto su kod kuće izgubili od Lajpciga rezultatom 3:2, iako su vodili 2:0.

Golovima bekova Džeremija Frimponga u 39. i Alehandra Grimalda u 45. minutu, Leverkuzen je poveo 2:0.

Ipka, na poluvremenu je bilo 2:1 posle gola Kevina Kampla u sedmom minutu nadoknade. Pobedu je Lajpcigu doneo Luis Openda golovima u 57. i 80. minutu.

Tako je Leverkuzen prekinuo niz od 35 utakmica u Bundesligi bez poraza, kao i niz od 44 utakmice na domaćem terenu bez neuspeha.

Moralo je i to da se dogodi, i sada možemo reći da ekipa trenera Ćabija Alonsa nije besmrtna.

Lajpcig ima maksimalan učinak posle dva kola, Leverkuzen ima tri boda.

U narednom kolu, Lajpcig će dočekati Union Berlin, dok će Bajer gostovati Hofenhajmu.