Fudbaleri Partizana i Dinamo Kijeva zaigrali su meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Lublinu od 20 časova u utorak uveče.

Partizan je poveo pogotkom Mateusa Saldanje u 22. minutu, spektakularno izvedenim penalom i „panenkom“ Brazilca.

Međutim, sve nakon toga je rezultatski do kraja poluvremena bio horor za izabranike Aleksandra Stanojevića.

Imao je Dinamo i malo sreće, ali je u razmaku od pet minuta dao tri gola što se ne viđa često na fudbalskim terenima.

Najpre je Mikola Šaparenko dobio loptu od Kabaeva i sa ruba šesnaesterca poslao loptu jako i precizno pod prečku gola Partizana.

U tom trenutku se igrao 40. minut, bilo je 1:1 i činilo se da će to biti to što se tiče prvog poluvremena.

Igrači Dinama su imali drugačiji plan i malo sreće. Volodimir Braško je u 43. minutu dao drugi gol za svoj tim.

Kevin Arijaga i Aldo Kalulu su se dodavali u svom šesneaestercu, Kalulu je pogrešio, a Braško dočekao loptu i sa nešto više od 16 metara raspalio po njoj iz prve.

Pogodio je „žabicu“ od stative i poslao je u mrežu Aleksandra Jovanovića za 2:1, dok je Oleksandr Karavaev na isteku 45. minuta iskosa sa desne strane šutirao.

Lopta se od noge Nikole Antića odbila uvis i prevarila Jovanovića za 3:1 i potpuni potop Partizana u Lublinu u prvom delu igre.

BONUS VIDEO: Jang Bojs vs Sion, golovi