Fudbaleri Srbije vodili su tek dvadesetak minuta u prvom poluvremenu utakmice sa Crnom Gorom.

Poveli su „orlovi“ maestralnom golčinom Aleksandra Mitrovića u devetom minutu, ali je Crna Gora brže-bolje uzvratila.

Igrao se 36. minut kada je odbrana srpskog tima zakazala i kada je morala bolje da reaguje u zatvaranju igrača kakav je Stevan Jovetić.

Iskusni špic „sokolova“ je dobio loptu na levoj strani i vukao je od tridesetak metara do gola „orlova“ i onda sjajnim udarcem vratio egal u meč za 1:1.

Crnogorci su otvorili kontru i u tri poteza završili posao, što je Srbiji u ovim kvalifikacijama rak rana.

Mađari su takođe koristili slabost odbrane u kontrama i pravili probleme ekipi Dragana Stojkovića Piksija kad god bi brže krenuli ka golu Vanje Milinković-Savića.

Srbija je pred ovaj meč imala deset bodova na drugom mestu tabele u grupi G, dok je Crna Gora sa osam bodova bila na trećem mestu i obe selekcije pred završnicu kvalifikacija imaju šanse da se nađu u Nemačkoj naredne godine.