Fudbalska reprezentacija Engleske propisno se namučila u utakmici protiv Slovačke u osmini finala Evropskog prvenstva.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Slovačka je pokazala već u 25. minutu da će golom Ivana Šranca dati sve od sebe da zagorča život najskupljem timu Evra.

Slovaci su poveli 1:0, a Englezi su se nadali preokretu i pobedi, te plasmanu dalje pošto brane finale od pre tri godine.

I nije da nisu imali svojih šansi. Deklan Rajs je pogodio stativu, Hari Kejn je pokupio odbitak i poslao loptu preko gola, a Fil Foden je u 51. minutu uspeo da zatrese mrežu.

Kieran Tripije je povukao loptu levom stranom i poslao ju je napred u peterac za usamljenog Fodena kom nije bilo teško da pogodi metu.

Isprva sudijske reakcije nije bilo, mada se jasno videlo da je Foden u ofsajd poziciji. Bar pola koraka ispred je bio vedeta Mančester sitija.

Tek nakon što je VAR reagovao po pisanju britanske štampe, došlo je do poništavanja pogotka koji je morao da bude poništen i bez VAR konsultacija.

Slovaci na kraju nisu oštećeni, pa su golom Šranca ušli u sudijsku nadoknadu dok su zatvarali prilaze svom golu.

BONUS VIDEO: Atmosfera u gradu pred meč Španije i Gruzije