Eduardo Vargas, kontroverzni napadač reprezentacije Čilea, svojim nesportskim gestom izazvao je lavinu negativnih reakcija čitavog fudbalskog sveta.

Njegova reprezentacija igrala je protiv Bolivije u okviru 8. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, a u 39. minutu viđena je veoma ružna scena.

Golman Bolivije Karlos Lampe doživeo je povredu u 39. minutu zbog koje je i morao da napusti igru pre kraja prvog poluvremena, a umesto njega na teren je ušao Giljermo Vizkara.

Lampe je dobio jedan povratan pas, ali je gotovo momentalno po prijemu lopte legao na zemlju i podigao ruku signalizirajući da je povređen.

U tom trenutku do njega je dotrčao Vargas koji je pokupio loptu, prošao pored povređenog čuvara mreže protivničkog tima i ubacio je u praznu mrežu.

Iako su se bunili igrači Bolivije, pogodak je priznat pa je na semaforu stajalo 1:1 u tom trenutku.

Ipak, Bolivija je uspela da slavi na kraju pogotkom Migela Terserosa u sudijskoj nadoknadi provg poluvremena.

Prethodno, Karmelo Algaranas je Bolivijcima doneo prednost od 1:0 u 13. minutu utakmice.