U petak uveče odigrana su dva meča grupne faze A divizije Lige nacija, a veoma uzbudljivo bilo je u Bosni i Hercegovini i Mađarskoj.

Fudbaleri Nemačke pobedili su Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1, u meču trećeg kola A3 grupe Lige nacija.

Oba gola za Nemačku postigao je Deniz Undav u 30. i 36. minutu. Strelac jedinog pogotka za domaćina bio je Edin Džeko u 71. minutu.

Nemačkoj je poništen gol u 58. minutu, kada je mrežu po treći put tresao Undav, ali je VAR reagovao.

Nemačka se nalazi na prvom mestu u grupi sa sedam bodova, dok je BiH četvrta sa jednim bodom.

U okviru iste grupe, fudbaleri Mađarske i Holandije odigrali su nerešeno 1:1.

Mađarska je povela u 32. minutu golom Rolanda Salaija, a izjednačenje gostima doneo je Denzel Damfris u 83.

Holandija je od 79. minuta igrala sa 10 fudbalera, pošto je Virdžil van Dajk dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Gosti jesu bili bolji rival tokom većeg dela meča, stvorili su više šansu (16-5) i imali daleko veći posed (74 odsto), ali su Mađari bili disciplinovani i malo je falilo da dođu do boda.

Mađarska je treća na tabeli sa dva boda, dok je Holandija druga sa pet.

U narednoj rundi, snage će odmeriti Nemačka i Holandija, odnosno BiH i Mađarska.