Dok smo svi gledali meč Srbije i Španije (0:0), fudbaleri San Marina ostvarili su prvu zvaničnu pobedu u istoriji, pošto su kao domaćini pobedili Lihtenštajn rezultatom 1:0, u prvom kolu grupe 1 D Lige nacija.

Pobedonosni i istorijski gol za San Marino postigao je Niko Sensoli u 53. minutu.

Gol napadača Lihtenštajna Fabija Luka-Notara u 30. minutu poništio je VAR zbog ofsajda.

San Marino ima samo još jednu pobedu u istoriji, takođe protiv Lihtenštajna rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj 2004. godine.

Pored te pobede, San Marino ima još samo 10 utakmica u kojima je ostao neporažen (šest zvaničnih i četiri prijateljske).

Reprezentacija San Marina formirana je 1986. godine, dok su u FIFA i UEFA primljeni 1988. godine.

Jedina preostala reprezentacija u ovoj grupi je Gibraltar, koja dočekuje Lihtenštajn u nedelju, a protiv San Marina igra 10. oktobra.