EPA-EFE/ANTONIO BAT

Uzbudljivo veče u Ligi konferencija

Veče za nama donelo nam je čak 15 utakmica u grupnoj fazi Lige konferencija, a jedno od većih iznenađenja viđeno je u Zagrebu.

U glavnom gradu Hrvatske tamošnji Dinamo je kao veliki favorit poražen od Plzenja sa 1:0.

Gol odluke viđen je u 69. minutu, kada je Čori pogodio sa penala.

Dinamo je statistički bio bolji rival, ali je upisao drugi vezani poraz u Ligi konferencija, dok je Plzenj sa tri pobede ubedljivo prvi u grupi.

Dušan Tadić i Fenerbahče nastavili su veliku seriju pobeda od početka sezone, pošto su na svom terenu savladali Ludogorec sa 3:1.

Miči Batšuaji je postigao gol za 1:0 u 42. minutu, dok je početkom drugog poluvremena bio i asistent za Zajca.

Rodrigo Bakao je postigao autogol u 68. minutu, pa je Ludogorec dobio nadu za preokret, ali ona je ugašena u nadoknadi utakmice, kada je Zajc opet bio strelac.

Tadić je na terenu proveo 63 minuta, ali nije imao zapažen učinak.

Još jedan srpski fudbaler, Andrija Živković, mogao je da se raduje u Ligi konferencija, pošto je njegov PAOK sa 3:2 slavio protiv Aberdina na gostovanju.

Škotski tim je vodio sa 2:0 golovima Miovskog i Polvare, ali je PAOK preokrenuo pogocima Despodova, Vierinje i Švaba u 96. minutu.

Živković je sve vreme bio na terenu, imao je i dobru ocenu specijalizovanih portala, ali nije podelio ni asistenciju kod golova.

Sve rezultate, strelce i tabele nakon 3. kola Lige konferencija pogledajte ispod.