Delegirani su arbitri za revanše

Rumunski sudija Ištvan Kovač biće glavni arbitar na revanš meču osmine finala Lige Evrope između Crvene zvezde i Glazgov Rendžersa, saopšteno je iz Evropske fudbalske unije (UEFA).

Pomagaće mu zemljaci Florin Marinesku i Ovidiu Artene, dok će u VAR sobi sedeti Nemac Kristijan Dingert.

Utakmica između Zvezde i Rendžersa, u kojoj će crveno-beli pokušati da nadoknade 3:0 iz Glazgova, igra se u četvrtak od 18.45 na stadionu Rajko Mitić.

Sa druge strane, poznati engleski sudija Entoni Tejlor deliću pravdu na revanš meču osmine finala Lige konferencija između fudbalera Fejenorda i Partizana.

Njemu će pomagati zemljaci Gari Besvik i Adam Nun, dok je četvrti arbitar Daren England.

Utakmica između Fejenorda i Partizana ighra se na stadionu „De Kajp“ u četvrtak od 21 sat.

U prvom meču u Humskoj bilo je 5:2 za holandski tim.

Inače, Ištvan Kovač poznat je po kontroverznom meču Lige nacija.

Markus Berg, švedski reprezentativac, rekao je u rodnoj zemlji da mu je sudija na poluvremenu obećao dva penala.

„Na poluvremenu sam otišao kod sudije kako bih se požalio žašto nam u prvom delu meča nije svirao penal. I to posle faula na meni. Rekao mi je: Pogledaću snimak u svlačionici. Ako sam pogrešio, daću vam dva penala u drugom poluvremenu“, rekao je svojevremeno Berg.

U nastavku je Kovač svirao jedan penal.

Međutim, i taj jedan penal je bio dovoljan gostima da dođu do pobede u Eskišehiru, a zbog takvog ishoda Turska je ispala iz B divizije Lige nacija.