Fudbaleri Crne Gore sastali su se u ponedeljak uveče sa Velsom u meču druge divizije Lige nacija.

I već posle prva tri minuta nisu se baš dobro provodili na stadionu u Nikšiću, jer je Vels već tada imao 2:0.

Malo ko je mogao da pretpostavi da će Velšani pred oko 10, 11 hiljada ljudi posle samo 38 sekundi povesti sa 1:0, a onda da će za svega 148 sekundi duplirati prednost.

Kifer Mur se najbolje snašao u šesnaestercu Crne Gore čiji su igrači u dva navrata trapavo reagovali.

Nisu uspeli da ispucaju loptu ili je iznesu bezbedno, ona je stigla na nogu Muru koji je po zemlji pogodio od stative.

Nepuna dva minuta kasnije je i Hari Vilson uspeo da se upiše u strelce. I to kako…

Protivnik Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. kapitulirao je još jedanput jer mu Vilson nije ni dao drugačiju opciju kada je raspalio po lopti sa velike udaljenosti i pogodio ugao gola.

Crna Gora se nakon tog početnog šoka malo pribrala i do kraja poluvremena probao da napadne, imao 12 šuteva bez efekta. Jedina dva koja su u okvir gola uputili Velšani, završila su u mreži posle samo 148 sekundi.

BONUS VIDEO: Gol Opende za veliki preokret u Leverkuzenu