Albert Nađ Partizan vs Vojvodina Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Trener fudbalera Partizana Albert Nađ kaže da je atmosfera u svlačionici tokom poluvremena sa Čukaričkim bila uzavrela.

Partizan je pobedom nad Čukaričkim na Banovom brdu (1:0) obezbedio drugo mesto na tabeli Superlige. Time su crno-beli posle 36. kola prema Albertovim rečima, ispunili ono što su zacrtali na startu plej-ofa.

„Što se tiče utakmice, mislim da je bila izuzetno teška, što se tiče vetra, neprijatna. Mi smo u prvom poluvremenu igrali niz vetar, a Čukarički je bio bolja ekipa u tom delu i stvorio je dosta prilika, što možda i nije trebalo da se desi, jer su igrali kontra vetru. Opet bih morao da istaknem našeg golmana Acu Jovanovića koji je i ovog dana, kao i tokom cele godine bio naš, možda i najbolji igrač ove sezone i uspeo je da odbrani udarce i šanse Čukaričkog u prvom poluvremenu. U drugom smo izašli taktički disciplinovanije i bolje. Čekali smo svoju šansu, dobili je, iskoristili i na kraju kad neko pobedi, uvek kažemo da je zasluženo, ali ne mogu da umanjim vrlo dobru igru Čukaričkog u prvom poluvremenu, gde su stvorili više prilika, a u drugom kad su oni igrali niz vetar, nisu stvarali toliko šansi. Čestitam svojim igračima na ostvarenom cilju od momenta kad smo ušli u plej-of, da zadržimo to drugo mesto i da imamo prilike da u narednom periodu igramo kvalifikacije za Ligu šampiona“, rekao je Nađ na konferenciji.

Aleksandar Jovanović je i ovog puta briljirao na golu svog kluba i sa nekoliko odbrana je posebno u prvom poluvremenu spasao crno-bele.

„Prvo, rekli ste poslednjih nekoliko kola, a rekao sam da je Jovanović naš najbolji od početka prvenstva i ako se setimo i utakmice koje smo dobijali, vratio bih samo film na Voždovac u poslednjim minutima, IMT, Surdulicu, razne utakmice koje smo igrali kod kuće, gde su protivnici stvarali šanse. Uvek sam pričao da odbrana nije najveći krivac jer ona počinje od napada i ako mi dozvolimo da nam protivnik uđe u igru i dođe do obrane, u velikom smo problemu. Imali smo od početka problem igre iza lopte, vrlo sporo smo se vraćali u odbranu, sporo smo se nameštali u tu taktičku zamisao kada bismo procenili na kojoj strani je protivnik slabiji ili jači u otvaranju igre. Mislim da odbranu ne treba kriviti toliko. Uvek sam razmišljao, kad nas golman spasava, šta radi nas ostalih deset igrača koji dozvolimo da nas golman vadi praktično svaku utakmicu. Jednostavno veliki problem imamo, svesni smo toga. Imamo još jedno kolo, da smo mogli nešto da ispravljamo, barem ja u ovom momentu, mislim da je kratak period. Na kraju moramo da priznamo da sposobnosti nekih igrača možda nisu na nivou koji smo želeli da budu“, kazao je Nađ.

Objasnio je i da nije obraćao pažnju na meč Mladosti i TSC-a u kom je lučanski tim pobedio onaj iz Bačke Topole sa 2:0 i time pogurao Partizan ka kvalifikacijama za Ligu šampiona.

„Ne, nismo pričali o tome, pričali smo o problemima u samoj igri. Nije nam preokupacija bila da li Lučani gube ili vode. Mi smo morali da postignemo neki rezultat koji bi mogao da nam znači da ne moramo da jurimo u poslednjem kolu. Imali smo više problema u prvom poluvremenu da bismo se bavili ovom sporednom stvari, jer da smo na poluvremenu imali negativan rezultat, imali bismo više problema da preokrenemo“.

Nađ se osvrnuo i na stanje u svlačionici kada je bilo evidentno da nešto u igri mora da se menja nabolje.

„Veoma je bilo vruće u svlačionici. I sa moje strane. Poznajući sebe i ako me poznajete dobro karakterno, onda kad kažem da je bilo vruće… bilo je prevruće! Možda je to donelo boljitak u drugom poluvremenu. Pronašli smo neke stvari i greške u drugom poluvremenu“, apostrofirao je Nađ i dodao da je neke poteze Čukaričkog mogao da predvidi, poput uvođenja Milana Pavkova.

„Bilo je vruće, razgovarao sam, pričao sam, neki igrači koji imaju autoritet su bili tu i fudbaleri su međusobno razgovarali, zato možda nismo isprva čuli sudiju“.

Albert Nađ, Foto: Dusan Milenkovic/ATAImages

Naveo je trener Partizana i da njegova ekipa dugo nije pobeđivala na Banovom brdu.

„Ne znam da li je statistika tačna, ali Partizan tri godine nije ovde pobedio Čukarički i sada smo uspeli to da uradimo. Cilj je ispunjen, znamo svi šta donose evropske utakmice. Ne pričamo o finansijskom pogledu, to me ne interesuje, time neka se bave ljudi u klubu i bave se tim stvarima. Doživeo sam i kao igrač i kao koordinator da igram Ligu šampiona i bilo bi lepo kada bih je igrao i kao trener. Daleko je, ili blizu je, 20 i neki juli kada se igraju kvalifikacije. Igrači zaslužuju da uživaju dan, dva, tri i onda da se spremamo za Kragujevac, da probamo da pobedimo kvalitetnu ekipu Radničkog, koju u poslednje vreme možda nisu ispratili rezultati kakve je zaslužila“.

Kratko je prokomentarisao i pitanje pojačanja govoreći da će ih verovatno biti, ali da će biti i odlazaka. Potom je upitan za uvrede koje je dobio od navijača Partizana sa tribina. Navijači su vikali da je „p**** prodana“.

„Pa dobro, navijači su navijači, imaju pravo da iskažu nezadovoljstvo kako god oni žele. Pre svega poštujem ovaj klub koji mi je dao sve u životu. Ne može da niko kaže da voli Partizan više od mene, niti ja mogu da kažem da volim više nekog od Partizana. Znam koliko sam dao ovom klubu i koliko je on meni dao. Ljudi iz kluba rade svoj posao, želimo da pobedimo i Kragujevac. Ponavljam još jednom. Smatram da se ranije pričao o eventualnim pojačanjima, možda iz uprave ni mene ne budu želeli na kraju sezone… Opet ponavljam, možda navijači za ovo što rade imaju neki razlog. Svaki put kad sam radio, i sa pretohnom upravom, radio sam u interesu Partizana. I uvek ću raditi. Da ne hvalim mnogo sebe ali daću vam podatak: kao koordinator Partizana sam osvojio četiri titule, igrao sam Ligu šampiona, igrao sam tri grupne faze Lige Evrope, stigli smo Zvezdu po broju titula, pravili transfere. Igrali dobro u LŠ, možda smo u tom periodu imali jedan poraz od Zvezde kad je Kadu dao gol. Da li sam negde pogrešio? Verovatno. Šta mi zameraju? Oni znaju. Nemam nikakav problem. Znam ko sam, šta sam i koliko sam dao Partizanu. Opet kažem, koliko god smo dali Partizanu, ne možemo da nadoknadimo koliko je Partizan dao nama. Niko od nas. Niko. Za mene ne postoje njegove legende, jer je taj klub stvorio sve nas. A što se tiče navijača, mogu da ispoljavaju nezadovoljstvo to je njihovo legitimno pravo. Kako kažu stari – platio sam kartu, pa imam pravo“, rekao je Nađ.

BONUS VIDEO: Nasr vs Hilal, gol Mitrovića