Zanimljiv derbi.

Fudbaleri Bajerna odigrali su nerešeno 2:2 kod kuće protiv Bajera iz Leverkuzena u četvrtom kolu Bundeslige čime su prekinuli seriju pobeda na startu sezone.

Hari Kejn je četvrtim golom u Bundesligi doneo prednost Bajernu već u 7. minutu, ali je Alehandro Grimaldo izjednačio u 24.

Kad je Leon Gorecka doveo domaće u novo vođstvo u 86. minutu delovalo je da će Bajern ostvariti i četvrtu pobedu na startu sezone.

Da ne bude tako, pomogao je i VAR, koji je reagovao i dojavio glavnom arbitru da dosudi penal za goste, koji je u gol za bod pretvorio Ezekijel Palasios.

U osmom minutu nadoknade Bajern je postigao gol, ali je ponovo stigla reakcija iz VAR sobe, pošto je Dajo Upamekano bio u ofsajdu, pa su oba kluba na kraju osvojila po bod.

Posle četiri odigrana gola Bajer i Bajern imaju po 10 bodova i ostaće na prve dve pozicije bez obzira na rezultate ostalih mečeva ove runde.