Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su Frajburg u meču drugog kola Bundeslige sa 2:0 na svom stadionu u nedelju popodne.

Bajern je uspeo da upiše nova tri boda zahvaljujući Hariju Kejnu i Tomasu Mileru. Prvi je realizovao penal u 38. minutu za 1:0, dok je iskusni Miler potvrdio pobedu u nastavku meča.

Bajern je i pre prvog gola imao nekoliko izglednih šansi, ali ih nisu koristili Matijs Tel i Mišel Olise.

Kejn je prvi gol na Alijanc areni postigao tako što je lagano plasirao loptu u desnu stranu, dok je Tomas Miler dao daleko lepši pogodak.

Igrao se 78. minut kada mu je Serž Gnabri poslao loptu, a Miler ju je podigao i namestio tako da može da snažno raspali po njoj i pogodi metu za 2:0.

Frajburg je u završnici mogao da ublaži poraz ili možda čak vrati sebi nadu da može do čuda i remija, ali je Lukas Holer promašio penal u šestom minutu nadoknade.

Bajern sada ima šest bodova na drugom mestu tabele Bundeslige iza Hajdenhajma, koji je ranije u toku dana upisao drugi trijumf u sezoni, nad Augzburgom (4:0).

BONUS VIDEO: Hari Kejn (Bajern) – Najbolji potezi u sezoni