Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u četvrtak na gostujućem terenu u Seltu iz Viga sa 1:0, u sedmom kolu španske Primere.

Pobedonosni gol za Atletiko Madrid postigao je Hulijan Alvarez u 90. minutu. Srpski fudbaler u redovima Selte Mihailo Ristić propustio je utakmicu zbog povrede.

Atletiko Madrid je treći na tabeli sa 15 bodova, dok se Selta nalazi na 10. mestu sa devet bodova.

Atletiko Madrid će naredno kolo dočekati madridski Real, a Selta će dočekati Đironu.

Iste večeri, igrači Viljareala pobedili su na gostujućem terenu u Barseloni Espanjol 2:1, u meču sedmog kola.

Poveo je Espanjol golom Žofrea u prvom minutu nadoknade poluvremena, a preokret Viljarealu doneo je pogocima Ajolze Peres u šestom minutu nadoknade poluvremena i 63. minutu.

Viljareal je treći sa 14 bodova, a Espanjol je na 14. mestu sa sedam poena. U narednom kolu, Viljareal će dočekati Las Palmas, dok će Espanjol gostovati Betisu. U istom terminu, Las Palmas i Betis su u Las Palmasu odigrali nerešeno 1:1.

Las Palmas je do prednosti stigao u devetom minutu golom Alberta Moleira, a Betis je do izjednačenja stigao pogotkom Đovanija Lo Čelsa u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Las Palmas je na poslednjem, 20. mestu sa tri boda, a Betis je na 11. mestu sa devet poena.

BONUS VIDEO: Gol Bonifejsa za pobedu 4:3