Jedna situacija privukla je veliku pažnju navijača.

Arsenal je vodio sa 2:0 protiv Liverpula, prokockao je prednost, pa je meč završen sa 2:2. Arsenal je tako ima šest bodova više od Mančester sitija, ali i utakmicu više.

Navijači Arsenala koji su navikli na razočaranja sada su fatalistički gledali ovaj trenutak. Mnogi navijači su pisali na mrežama da je u pitanju „prokleti klub“ i da nema šanse da osvoji titulu Premijer lige.

I zaista ovo dodavanje Martinelija ka Bukaju Saki bi mogla da odluči titulu, ovde je Arsenal mogao da stigne do kasne pobede kao što to obično rade ekipe koje kasnije i osvajaju titule.

Navijači sada strepe jer se bodovna prednost naglo istopila, a dugo će se vrteti ova scena u glavama navijača ukoliko ne bude podignut trofej Premijer lige prvi put nakon sezone 2003/2004.

Tokom godina je upravo „Enfild“ bio uklet za Arsenal. Firmino je sada postigao gol u 87. mnutu, u sezoni 2019/2020 je Origi pogodio u 95. minutu, Alen je postigao gol u sezoni 2015/2016 u remiju od 3:3… Osam kasnih golova od sezone 2004/2005 je donelo Liverpulu hrpu bodova. Tako je Melor pogodio u sezoni 2004/2005 za 2:1, a onda i Garsija u sezoni 2005/2005 za 1:0 u 86. minutu.

BONUS VIDEO Pogledajte golove i najbolje poteze sa utakmice Arsenal – Mančester junajted