EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Arsenala i Brajtona remizirali su rezultatom 1:1 u trećem kolu engleske Premijer lige.

„Tobdžije“ su povele nakon brze akcije i loše intervencije odbrane Brajtona u 38. minutu. Bukajo Saka je tada upolio Kaija Haverca, koji je lobovao golmana i zatresao mrežu, po drugi put u ovoj sezoni.

Međutim, početkom drugog poluvremena Deklan Rajs, vezni fudbaler Arsenala, napravio je zaista nesmotren i ne baš pametan potez.

U trenutku kada je već imao žuti karton, ometao je rivala prilikom jednog prekida, te je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Istina da ga je Veltman, desni bek Brajtona, tom prilikom šutnuo po nozi i to veoma snažno, ali je sudija procenio da je Rajs kriv, jer je dirao loptu i ometao rivala.

Zanimljivo je da Veltman nije dobio ni žuti karton u ovoj situaciji, dok je Rajs morao u svlačionicu.

Odnosi snaga na terenu su se promenili, pa je Žoao Pedro nakon jednog odbitka pogodio za 1:1 u 58. minutu.

Imao je Arsenal dve ozbiljne prilike preko Sake i Haverca da ipak dođe do pobede, ali je Brajton odneo bod iz Londona.