Fudbalska reprezentacija Argentine na Olimpijskim igrama

Fudbalski turnir na Olimpijskim igrama u Parizu počeo je skandalom kakav nije zabeležen. Fudbaleri Argentine su ostali bez boda, iako su u 16. minutu sudijske nadoknade pogodili za 2:2 i to sve dva sata nakon utakmice. Zvuči suludo? Zato što i jeste.

Maroko je na kraju slavio sa 2:1 u prvom kolu grupne faze fudbalsko turnira. Medina je pogodio za 2:2 u 16. minutu sudijske nadokande, a onda su navijači Maroka uleteli na teren nezadovoljni zbog gola.

Sa tribina su preostali ubacivali sve što su mogli, pa je sudija odlučio da prekine meč. Utakmica je bila zvanično prekinuta, pa su igrači oba tima ostali na stadionu.

Sat vremena posle susreta (mislilo se da je kraj) saopšteno je da meč nije gotov. Odlučeno je da bude nastavljen kada tribine budu ispražnjene.

Vratili su se na teren samo da bi sudija – poništio gol Argentine za izjednačenje. Sve vreme je stajala informacija da se gol Medine proverava zbog ofsajda.

Havijer Maskerano, selektor fudbalera Argentine, poručio je kratko.

„Ovo je najveći cirkus koji sam video u životu“, poručio je Maskerano.