Fudbaleri Al Hilala pobedili su Al Ain na gostovanju rezultatom 4:5 u 3. kolu azijske Lige šampiona.

Al Ainu, klubu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, poništen je gol u 7. minutu, što je Al Hilal kaznio već u 26, kada je Aleksandar Mitrović bio asistent, a Renan Lodi strelac.

Sofian Rahimi je izjednačio na 1:1 u 39. minutu, ali je Al Hilal postigao dva gola u nadoknadi prvog dela. Prvi je bio delo Sergeja Milinković-Savića, koji je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Žoaa Kansela, dok je drugi pogodak bio delo Salema Al Davsarija.

Srpski vezista asistirao je za drugi gol Al Davsarija u 65. minutu, a isti igrač je do het-trika stigao u 75.

U međuvremenu, Sanabria je pogodio najpre za 2:3, a onda Rahimi kasnije za 3:4. Isti igrač je bio precizan i sa penala u 96. minutu, pa je tako i on stigao do het-trika, ali vremena da Al Ain izbori remi nije bilo.

Meč je obeležio i Nejmar, koji je dobio priliku od 77. minuta i tako se nakon dugo vremena vratio na teren.

Al Hilal ima tri pobede iz isto toliko utakmica u azijskoj Ligi šampiona ove sezone.