Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić su u odličnoj formi, pa su obojica odigrali sjajnu utakmicu za Al Hilal u prvenstvu Saudijske Arabije.

Al Hilal je u 3. kolu tamošnjeg prvenstva savladao Al Rijad u gostima sa 3:0 i tako ponovo došao na vrh tabele.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi početkom drugog pogodio Al Davsari i to na asistenciju Sergeja, koji je baš kao i Mitrović propustio poslednje okupljanje reprezentacije Srbije, odnosno dva meča u Ligi nacija.

Al Hilal je tokom celog meča bio daleko bolji rival, ali je utakmicu tek u 80. minutu rešio Mitrović.

Markos Leonardo mu je poslao loptu u kazneni prostor, a Srbin je u maniru najboljih napadača „bocnuo“ loptu u mrežu.

U 100. minutu Mitrović je ponovo zatresao mrežu i to na spektakularan način. Prošao je Al Davsari po levoj strani, uputio je loptu ka srpskom napadaču, koji je spretno reagovao i zakucao loptu pod prečku.

Al Hilal ima tri pobede u prvenstvu i gol-razliku 9:2, dok je an drugom mestu sada Al Etifak sa istim brojem bodova.

Ovo je bio već šesti gol Mitrovića u ligi Saudijske Arabije ove sezone. Prvi iza njega su fudbaleri sa po dva pogotka, među kojima je i Kristijano Ronaldo.