Dimitris Janakopulos, predsednik Panatinaikosa, napravio je haos po završetku utakmice Makabija i njegovog tima, a objavljen je i snimak akcije koja je izazvala bes prvog čoveka "zelenih".

Prvo je na minut pre kraja Makabi imao napad kada je Lorenco Braun nagazio liniju, ali su sudije donele odluku da loptu daju timu iz Izraela.

Nešto više od pola minuta kasnije, ponovo je Makabi bio u napadu, rezultat je bio 83:83, a Braun je krenuo ka košu rivala.

U prodoru ga je zaustavio Matijas Lesor, ali su sudije umesto blokade pokazale da je lopta bila u silaznoj putanji.

No, arbitri su potom pregledali snimak, a kako nisu bili sigurni da li su doneli ispravnu odluku dosudili su sudijsko podbacivanje nakon kog je Makabi preko Brauna sa linije za slobodna bacanja uspeo da slavi.

Sporni snimak pogledajte na početku teksta.