Partizan vs Real Madrid Foto:Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana poraženi su od Real Madrida rezultatom 76:88 u beogradskoj Areni u okviru 31. kola Evrolige.

Raiffeisen banka, prijatelj košarke. Bez greške u koracima, otvaranje računa za 15 minuta potpuno onlajn. Stvarno može.

Utakmica je bila izuzetno zanimljiva od početka do kraja, a u prvom poluvremenu bilo je veoma malo poena, uz dosta loše procente šuta – 31:33. Obe ekipe su se raspucale u trećoj deonici, a krajem nje i početkom naredne, Real je napravio veliku seriju 0:16, odnosno 2:21 i tako prelomio.

Partizan je na krilima Kevina Pantera u završnici pokušao da smanji i unese neizvesnost, ali je Real iskusno priveo meč kraju.

Meč je obeležio Mario Hezonja sa 25 poena, uz šest skokova i četiri asistencije, za indeks korisnosti 33. Fakundo Kampaco je bio odličan u ključnim trenucima meča, inicirao je seriju Reala, a meč je završio sa sedam poena i osam asistencija. Pored Hezonje dvocifreni u Realu bili su Gabrijel Dek sa 13, te Geršon Jabusele i Fabien Kozer sa 10 poena.

U Partizanu je dominirao Frenk Kaminski sa 19 poena, Džejms Naneli i Kevin Panter su dodali po 16, dok je Aleksa Avramović stao na 10.

Real je i dalje prvi na tabeli sa skorom 25-6, dok je Partizan trenutno na 11. mestu sa 14-17 i do kraja sezone boriće se za mesto u plej-inu.

Madriđani u narednom kolu dočekuju Crvenu zvezdu, dok će Partizan igrati u Areni protiv Olimpijakosa.

Partizan vs Real Madrid Foto:Janko Anđelić

Obe ekipe su napadački veoma slabo ušle u meč, ali je Partizanova odbrana bila nešto čvršća, pa su gosti prve poene iz igre upisali tek u petom minutu. Imao je domaćin prednost od 13:10 pred kraj prve deonice, ali je onda Hezonja ubacio veoma tešku trojku preko ruke sa velike udaljenosti iz zvuk sirene.

Ni u drugoj četvrtini igra obe ekipe nije bila ništa posebno bolja, a šutevi su se uglavnom promašivali. Partizan je uglavnom bio u vođstvu, Naneli je ubacio veoma tešku trojku za +5, ali je Hezonja odmah uzvratio. Kozer je prodorom doneo izjednačenje, ali je Naneli opet došao do poena za 31:28. Nakon toga je Dek odgovorio nestvarnim pogotkom pod faulom, a isti igrač je posle ofanzivnog skoka postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 31:33.

Kaminski je u sjajnom ritmu otvorio treću deonicu, pogađao je i trojke, ali je i Real imao spremne odgovore. Ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do rezultata 54:52 za crno-bele. Tada je Real „dodao gas“, sve je počelo od Kampacove trojke i kasnije prodora, a nadovezali su se Hezonja, Poarje i Kozer za seriju od 0:16, odnosno 2:21.

Panter je bio totalno van ritma u tim trenucima, pa se posle kasno probudio. Imao je Partizan nekoliko malih naleta u poslednjih 10 minuta, ali Real nije dozvolio preokret i na kraju zasluženo slavio.

Partizan – Real Madrid 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:20)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Roha, Zamojski, Perandi.

Partizan: Panter 16, Doužer 3, Jaramaz 0, Avramović 10, Naneli 16, Kaminski 19, Kaboklo 9, Ponitka 0, Anđušić 3, Trifunović 0, Koprivica 0, Smaialgić 0. Trener: Željko Obradović.

Real Madrid: Musa 3, Tavares 8, Poarje 7, Kampaco 7, Hezonja 25, Dek 13, Jabusele 10, Abalde 5, Kozer 10, Alosen 0, Endiaje 0, Gonzales 0. Trener: Ćus Mateo.