Trijumf odjeknuo.

Nakon što je Partizan dobio dva meča u Madridu, a potom u prom poluvremenu protiv Real Madrida imao i 15 poena viška uz gotovo nepostojeću igru „kraljevskog kluba“, činilo se da je bilo samo pitanje konačnog rezultata.

No, da prolaz crno-belih na Fajnal for nije rešena stvar postalo je jasno u završnici prvog poluvremena, kada su gosti napravili seriju i prišli na 48:45, da bi se na to nadovezali i poveli u trećoj četvrtini napravili preokret, da bi nakon drame došli do trijumfa.

A mediji u Španiji su to okarakterisali kao pobedu „predatora na izdisaju“.

„To je zakon džungle, ne možete ostaviti predatora da umire, dok zaista i ne umre. Madrid je ispunio svoj plan. Četvrta utakmica je realnost, Madrid još nije mrtav“, stoji u tekstu Marke pod naslovom „Epski Tavares „ugasio“ pakao i održao Madrid u životu“.