Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos jeste bio zadovoljan zbog pobede nad Baskonijom, ali ne i zbog Nemanje Nedovića.

Zvezda je krenula dobro u Evroligi, u sredu uveče je na svom parketu pobedila Baskoniju sa 78:71 i njene napadače svela na neke razumne brojke.

Ajzea Kenan je predvodio Zvezdu sa 19 poena, koliko je u Baskoniji imao Čima Moneke, ali je Markus Hauard stao na samo sedam poena.

Nije mnogo više imao ni Nemanja Nedović koji je odigrao svega 11 i po minuta i ubacio 9 poena. Razlog? Povreda.

To je ono što može da zabrine i navijače Zvezde, ali i stručni štab, mada je Sferopulos pričao o tome zašto ga nije vraćao u poslednjih sedam minuta, iako je rezultat bio tesan u jednom momentu.

„Nedović je imao malu povredu, zbog toga nije igrao. Nisam ga zaboravio na klupi, nisam glup da kažem da je fantastičan kao igrač, a da ga zaboravim. Ne gledam ja košarku“, rekao je Sferopulos kroz osmeh posle utakmice.

Nemanja je u ranoj fazi sezone bio jedan od lidera ekipe i protiv Pariza je u Evroligi bio gotovo perfektan u šutu sa 21 poenom, dok je u porazu od Splita imao 16.

BONUS VIDEO: Bolomboj nakon meča sa Baskonijom