Neće se ovo ni na ponovljenom snimku svideti igračima i stručnom štabu Crvene zvezde.

Sve mečeve Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba, uz SBB na EON i D3 platformama.

Crveno-beli su se u Vilerbanu sastali sa Asvelom u 20. kolu Evrolige i Nemanja Nedović je u prvom poluvremenu bio akter jedne sporne situacije.

Bek Zvezde je u prvoj četvrtini krenuo na prodor i pogodio je jedan od svojih karakterističnih floutera. Zvezda je u tim trenucima imala pet poena prednosti.

Vodili su gosti i 25:16, Asvel je ušao u seriju i nju je probao da prekine Nemanja. Pogodio je koš, sudija Damir Javor, koji je gledao u leđa Nedoviću svirao je faul u napadu.

Nedović je pre kontakta u skoku sa igračem Asvela izbacio loptu i onda se posle odluke Javora uhvatio za glavu dok se vraćao na svoju polovinu terena.

Zanimljivo je da sudija koji je u tom trenutku bio bliže mestu dešavanja od Javora nije pokazao da je reč o ofanzivnom faulu igrača beogradskog tima.

Nedović je poluvreme završio sa devet poena (sve u prvoj četvrtini), ali je Asvel posle tog dosuđenog faula u napadu nastavio seriju poena do 11:0 i preokrenuo rezultat, pa je na poluvremenu vodio 48:45.

BONUS VIDEO: Najbolji momenti prvog poluvremena Asvela i Zvezde