Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije u meču 3. kola B grupe Olimpijskih igara rezultatom 15:11.

„Delfini“ su u meč ušli sa ciljem da odigraju bolji meč nego protiv Australije i bar pokušaju da se iskupe za katastrofalno izdanje, što su i uspevali većim delom meča.

Španci su u prvoj četvrtini imali prednost 1:0, 2:1, 3:2, i svaki put su izabranici Uroša Stevanovića uspevali da se vrate, ali je Bermat Sanahuja uspeo da na šest sekundi pre kraja prvog osmominutnog kvartala pogodi za 4:3.

Kada su Martin Famera i Alberto Munariz Egana povećali prednost Španaca na 6:3, činilo se da će Srbija doživeti novi debakl, ali su Nikola Jakšić i Dušan Mandić doneli priključak, a Miloš Ćuk peterac koji je iznudio Nemanja Vico pretvorio u 6:6.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

No, umesto preokreta, ponovo je bio koban poslednji napad u četvrtini – Španci su stigli do pogotka preko Munariza.

Od tog trenutka Španci su igrali po sistemu toplo-hladno, ali Srbija nije uspela da se vrati u meč, iako je povremeno pretila, uspela da priđe na 10:9, ali snage za preokret nije bilo.

Na kraju, 15:11 za Špance, pa Srbiji ostaje da se za dva dana protiv Francuske bori za četvrto mesto u grupi i prolaz dalje.

Španiju je predvodio Alvaro Granados sa četiri gola, Sanahuja je dodao dva, koliko i Mnariz Egana, dok je Felipe Perone tri puta pogodio gol.

Sa druge strane, kod Srbije je raspoložen bio Mandić sa četiri gola, uz dva pogotka Nikole Jakšića.

Interesantno je da se već drugu utakmicu zaredom u strelce nije upisao Strahinja Rašović, koji je posle osam promašenih šuteva protiv Australije dodao još pet protiv Španaca.

Srbija – Španija 11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5)

Dvorana: Akvatik centar. Sudije: Rou (Rumunija), Kolobmo (Italija)

Srbija: Filipović, Mandić 4, S. Rašović, Ranđelović, Ćuk 2, Dedović 1, Drašović, N. Jakšić 2, Vico, Ubović 2, P. Jakšić, V. Rašović, Mišović. Selektor: Stevanović.

Španija: Agire, Munariz Egana 2, Granados 4, Sanahuja 2, Toro Domingez, Larumbe Gonfas, Famera 1, Kabanjas Pegado 21, Taul Kompte, Perone 3, Biel Lara 1, Bustos Sančez 1, Lorio

Srbija- Španija 11:15