Odbojkašice Srbije poražene su od Sjedinjenih Američkih Država u drugom kolu Olimpijskih igara nakon velike drame 2:3 (17:25, 20:25, 25:20, 25:14, 15:17).

Bolje je američka reprezentacija otvorila utakmicu. Amerfikanke su došle i do četiri poena prednosti već u uvodnoj fazi meča, kada je bilo 6:2.

Uspele su naše da se vrate i preokrenu. Održavale su prednost od jednog do dva poena.

Međutim, desio se veliki pad u igri. Naš tim izgubio je osam poena zaredom, i više nije bilo spasa.

U drugom setu naš tim nije imao nikakve šanse. Kao da su odbojkašice još uvek bile pod utiskom onoga što se desilo u prvom.

Nijednog momenta Srbija nije imala prednost u drugom delu.

Dobre stvari za naš tim krenule su u trećem setu. Iako su SAD i ovaj period bolje otvorile, Srbija je preokrenula na 8:7 i nastavila da uvećava razliku, koja je čak išla i do devet poena.

U četvrtom setu videli smo ubedljivu igru našeg tima. Od početka do kraja je Srbija vodila i na kraju uzela ovaj set sa čak 11 razlike.

Ušli smo u peti set a tu je viđena prava drama.

Igralo se poen uza poen, a onda su Amerikanke povele sa 10:9. Naš tim je stao.

SAD su imale tri vezane meč lopte, i sve tri je Srbija spasila, a potom i još jednu. Međutim, nije bilo dovoljno jer naredna nije bila iskorišćena.

Srbija sada ima jednu pobedu i jedan poraz. U grupi je još sa Francuskom i Kinom.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Srbija – SAD 2:3 (17:25, 20:25, 25:20, 25:14, 15:17)

Stadion: Južni Pariz; Sudija: Juraj Mokri

Srbija: Buša, Lazović, Drča, Uzelac, Ognjenović, Kurtagić, Aleksić, Stevanović, Popović, Bošković, Lozo

SAD: Henok, Paulter, Skiner, Vong-Orantes, Larson, Drjuz, Tompson, Vašington, Retke, Plumer, Robinson, Ogbogu

Srbija - SAD 2:3 (17:25, 20:25, 25:20, 25:14, 15:17)