Vasilije Micić, Nikola Jokić Foto:TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ

Košarkaška reprezentacija Srbije sastala se u utorak popodne sa Australijom u meču četvrtfinala Olimpijskih igara u Parizu.

„Orlovi“ su prošli grupu sa dve pobede i prošli dalje gde su „kenguri“ u prvom poluvremenu bili apsolutno dominnatni.

Imali su i 24 poena prednosti, prepolovila je to ekipa Srbije do pauze između druge i treće četvrtine, a onda kada je lopta u napadu Srbije krenula da ide malo lakše, dok se odbrana pojačala, i rezultat je to ispratio.

Do kraja treće četvrtine Srbija je povela sa 67:65, da bi se u ranoj fazi četvrte deonice Vasa Micić razigrao i pokazao deo svog talenta.

“Soccerbet iz Pariza – sponzor izveštavanja”

Igrao se prvi minut poslednjeg perioda kada je Micić izašao sam na šut za tri poena, ali nije hteo da se digne i opali ka košu, jer je ispod njega video usamljenog Marka Gudurića.

Usledio je lak koš Gudurića za +4 u korist Srbije, koja je nakon toga imala i šest poena viška i nije ih dobro čuvala, niti uvećavala jer je Australija na borbenost, ofanzivne skokove i trojke uspevala da održi korak.

BONUS VIDEO: „Luka Dončić jedan je od nas“