Spisateljica Maja Herman Sekulić postala je potpredsednica Akademije etike nedavno osnovane u Indiji, a za Tanjug je kazala da je ta organizacija nastala pod pokroviteljstvom indijske Vlade i Uneska.
„Kad sam predsedavala Svetskom samitu književnika počelo je o tome da se priča i došli smo do zaključka da je u današnjem svetu možda neophodno da se vratimo na osnovne postavke koje predstavljaju etičke principe čovečanstva“, rekla je Herman Sekulić.
Prema njenim rečima, Akademija je zamišljena globalno, a sedište je u Indiji pod pokroviteljstvom indijske vlade i Uneska.
„Želja je da se pretvori u univerzitet i da se proširi globalno, paralelno sa predavanjima na većini univerziteta koji potpuno zanemaruju te aspekte ponašanja i života. Jedan od osnovnih prinicipa je integritet koji kao da je najviše zaboravljena kategorija“, navela je autorka.
Herman Sekulić je dodala da je bila u Njujorku na proslavi Dana humanosti, 23. februara, u Društvu za etiku, koje je osnosvano 1867. godine, a čiji su članovi bili Nikola Tesla, Albert Ajnštajn i Mark Tven.
„Pozdravili su mene i moje neke ideje o tome da se eventualno pod njihovim pokroviteljstvom otvori jedan ogranak u Beogradu“, rekla je Herman Sekulić.
Za knjigu „devet života Milene Pavlović Barili“, Herman Sekulić ističe da je „dobila više nagrada u svetu“, a pojavila se i u prevodu na italijanski jezik, dobivši u Italiji „nagradu za najbolji strani roman“.
Bonus video: Milica Vučković – spisateljica i slikarka