Mladi kineski soprani u operi "Così fan tutte” zajedno sa mladim srpskim umetnicima, pod pokroviteljstvom princeze Jelisavete Karađorđević nastupiće 18. i 19. jula od 20 časova, u Operi i teatru Madlenianum, a ulaz je slobodan.
Global Intercultural Performing Arts Cast (GIPAC) iz Pekinga, u saradnji sa Operom i pozorištem Madlenianum s ponosom će predstaviti Mocartovu voljenu operu „Così fan tutte“ (“Tako čine sve”) u novoj dramaturgiji Aleksandra Nikolića, koji potpisuje i režiju. Ansamblom Nacionalnog simfonijskog orkestra Srbije dirigovaće maestra Milica Jelić, dok je preparatore pijanistkinja Nevena Živković. Ulaz je slobodan.
Poseban kuriozitet predstavlja činjenica da će ovu Operu izvesti ansambl koga čini grupa mladih srpskih i kineski operskih umetnika, koji nastupaju pod pokroviteljstvom kneginje Jelisavete Karađorđević. Ovu jedinstvenu Operu koja okuplja talentovane kineske soprane i srpske mlade umetnike producira Madam Vanže Žang.
Kako su među učesnicima dobitnici Nagrade za zasluge kneginje Jelisavete Karađorđević, ona je izrazila iskreno radovanje predstojećim koncertom:
“Ova divna saradnja je jedinstveno svedočanstvo o univerzalnom jeziku muzike i o mostovima koje ona gradi između nacija i kultura. Sa oduševljenjem ću pratiti razvoj mladih umetnika i pružiti iskrenu podršku njihovom predstavljanju na scenama širom sveta, a posebno sam srećna da svoj prvi nastup imaju upravo pred beogradskom publikom.
Sve kineske sopranistkinje su diplomirale na Centralnom konzervatorijumu muzike u Pekingu, vodećoj muzičkoj akademiji u Kini i studentkinje su vanrednog profesora Žang Žang, koja je debitovala u Srbiji kao Cerlina u „Don Đovaniju“ u Kombank dvorani 2018. godine. U Madlenijanumu će u dve postavke izvođenja nastupiti: Sinjui Cui i Lingci Huang kao Fjordilidi, Luji Sin i Sinjao Ceng kao Dorabela i Suan Žang i Đing Džou/Danling Đin kao Despina.
Tokom obe večeri nastupaju sjajni srpski mladi umetnici Stevan Karanac kao Ferando, Luka Jozić kao Guljelmo i Kiš Tamaš kao Don Alfonso.
Osnovan 2017. godine u Bostonu, GIPAC je prerastao u profesionalnu trupu i umetničku agenciju, organizujući preko 30 događaja u devet zemalja. Grupa se fokusira na pružanje prilika mladim talentima kroz takmičenja, majstorske kurseve, profesionalnu obuku i razne nastupe.
Bonus video: Mario Pavle del Monako i Dragutin Matić:“Simon Bokanegra“ prvi put u Narodnom pozorištu
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare