ChatGPT, dobro poznat AI četbot kog je razvio 'Open AI', dobija dve velike nove funkcije koje će verovatno u potpunosti promeniti način na koji bot funkcioniše.
ChatGPT je sve do sada bio ograničenih mogućnosti, iz prostog razloga što se oslanjao na zastarele baze padataka koje su poslednji put ažurirane u septembrgu 2021. godine. O događajima nakon toga, ChatGPT praktično nije ništa znao.
To se sada menja.
Prva velika funkcija je pristup internetu koji će četbotu omogućiti da odgovara na pitanja koja su vezana za teme i događaje koji su se odigrali nedavno. Na taj način ne samo da će davati preciznije odgovore korisnicima, već će u realnom vremenu biti upućen sa svim dešavanjima, što do sada nije bio slučaj.
Druga karakteristika je implementacija raznih dodataka (plugins), nešto nalik na dodatke u internet pretraživačima.
Do sada je predstavljeno više od 70 dodataka, a očekuje se još. Neki od njih su:
– Povezivanje ChatGPTa sa uslugama trećih strana kao što su OpenTable, Zapier, Ekpedia, Instacart, KAIAK i Shopifi;
– Omogućavanje ChatGPTu pristup i obradu informacija iz spoljnih izvora;
– Omogućavanje specifičnih zadataka kao što je naručivanje proizvoda na Instacartu ili automatizacija zadataka u Zapieru.
Ovakvi zadaci su moćan alat za proširenje funkcionalnosti ChatGPTa, a omogućavaju korisnicima da prilagode četbota onako kako zadovoljava njihove specifične potrebe.
‘OpenAI’ još nije najavio kada će nove funkcije biti dostupne svima, ali veruje se da će se to dogoditi vrlo brzo jer je konkurencija sve jača.
Oni navode i da je pristup Internetu već omogućen na servisu ChatGPT Plus, usluzi koja se plaća i koja pruža niz pogodnosti, poput pristupa najnovijem GPT-4 jezičkom modelu, dobijanju bržih odgovora i pristup različitim eksperimentalnim funkcijama.
***
BONUS VIDEO: Ko će pobediti – veštačka inteligencija ili umetnost?