Italijani su okruglo 100 dana čekali na povratak fudbala, ali nisu dočekali ono najlepše - da vide loptu u mreži. U revanš meču polufinala Kupa Italije između Juventusa i Milana 0:0, klub iz Torina je zbog gola u gostima prošao u finale.

Juventus je u revanšu bio favorit, a šansu da zatrese mrežu Đanluiđija Donarume propustio je Kristijano Ronaldo već u 16. minutu, nakon što je glavni sudija Daniele Orsato pokazao na belu tačku zbog igranja rukom Andree Kontija.

Portugalac je očekivano preuzeo odgovornost za najstrožiju kaznu, ali je Donaruma vrhovima prstiju uspeo da usmeri loptu ka stativi.

Interesantno, samo deset sekundi kasnije Milan je ostao sa igračem manje zbog brutalnog starta Hrvata Antea Rebića, koji je zario krampone u grudi Danila i opravdano je zaradio crveni karton.

Milan je tako od 17. minuta ostao sa desetoricom na terenu, pa su šanse Juventusa da dođe do trijumfa značajno porasle. Ipak, Donaruma je blistao i uspeo je da zaustavi čak sedam udaraca u okvir gola, ali ni to nije pomoglo pošto su „roso-neri“ u Torino stigli s primljenim golom na svom terenu (1:1).

Upravo je taj pogodak u gostima doneo Juventusu plasman u veliko finale, peto u poslednjih šest godina, a 19. ukupno. Torinska „stara dama“ će u subotu uveče, kada se sastaju Napoli i Inter (prvi meč 1:0), saznati ime rivala s kojim će u sredu, 17. juna, u Rimu voditi bitku za trofej.