Partizan

Fudbaleri Partizana su u okviru 25. kola Superlige Srbije savladali su Radnički iz Niša, a gol za pobedu crno-belih postigao je Ivanović u 85. minutu iz jedanaesterca.

Crno-beli su bili bolji rival tokom većeg dela meča, ali su se prilično mučili u potrazi rešenja za niški bedem. Posao ekipi Sava Miloševića dodatno je otežala povreda Natha koji je već u 17. minutu zamenjen, a uprkos pretnjama Asana i Stevanovića, Radnički je tokom prvog poluvremena sačuvao mirnu mrežu i to bez potrebe da Ristić uopšte interveniše.

Inferiorni gosti su u nastavku zaigrali nešto ofanzivnije, ali je nesmotren start kapitena Nišlija skupo koštao goste. Todorovski je nakon što je izbio loptu iz svog šesnaesterca nagazio Uroševića, a sudija Simović je pokazao na belu tačku.

Siguran sa 11 metara bio je Ivanović koji je golom iz penala doneo crno-belima nova tri boda.

Partizan posle 25 kola ima 17 pobeda i po četiri remija i poraza, dok je učinak Radničkog 12 slavlja, 3 izjednačene utakmice i 10 izgubljenih.

Superliga 25. kolo

Čukarički – Spartak 4:1 (3:0)

(Birmančević 20, Tedić 32, Docić 37p, Šapić 72 – Denković 66)

Mačva – Crvena zvezda 0:3 (0:3)

(Ben 19, 32, Babić 37)

Napredak – Proleter 0:0

Rad – TSC 3:4 (1:3)

(Kaluđerović 4p, 89, Busnić 70 – Zec 25, Lukić 26, Silađi 45+4, Tumbasević 69)

Stadion: Stadion Partizana. Gledalaca: 2000. Sudija: Novak Simović. Gledalaca:

Stralac: Ivanović u 85. minutu iz jedanaesterca.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (od 70. Marković), Natho (od 17. Ivanović), Asano – Sadik (od 52. Matić).

RADNIČKI (4-3-3): Ristić – Todorovski, Đorđević, Stevanović, Letić – Subotić (od 81. Bjeličić), Pejović, Pantelić – Čumić (od 90+2. Meleg), Knežević (od 87. Mitrović), Mihajlović.

TOK MEČA

90+4′ Kraj utakmice! Partizan je u derbiju 25. kola savladao Radnički!

90+2′ Poslernja izmena Radničkog

Meleg je u igri umesto Čumića.

87′ Mitrović dobija šansu u završnici

Mladi fudbaler je u igri umesto Kneževića. Ovo je šesnaestogodišnjem ugraču Nišlija treći superligaški meč.

85′ GOL IVANOVIĆA!

Ofanzivac Partizana rutinski je realizovao jedanaesterac i upisao treći gol ove sezone.

83′ Penal za Partizan!

Todorovski je napravio prekršaj nad Uroševićem, a Novak Simović je pokazao na belu tačku.

81′ Prva izmena Nišlija

Bjeličić je dobio šansu u završnici utakmice umesto povređenog Subotića.

74′ Marković neprecizan

Lazar Marković je fauliran na oko 20 metara od gola. Krilni napadač je i izveo slobodan udarac, ali nije pogodio okvir gola.

72′ Neprobojni bedem Radničkog

Ni šesti korner crno-belih nije doneo pravo iskušenje za goste.

71′ Stojković na velikom iskušenju

Odlično je zapretio Knežević, ali je golman Partizana bio koncentrisan i preusmerio vrlo neugodan šut van okvira gola.

70′ Treća izmena domaćina

Milošević je napravio i treću promenu – umesto Stevanovića u igri je Lazar Marković.

Partizan

66′ Ristić siguran

Asano je pokušao iz prilično teške pozicije. Gađao je vrlo dobro Japanac praktično iz mrtvog ugla, ali je Ristić sigurnom intervencijom otklonio opasnost.

60′ Odgovor Partizana

Izabranici Sava Miloševića su preko Asana stigli do novog kornera, ali udarac iz ugla nije doneo promenu rezultata.

57′ Prvi udarac Radničkog u okvir gola

Prijović je udarcem sa oko 35 metara primorao Srojkovića da reaguje prvi put na utakmici i na kratko prekinuo potpunu inicijativu domaćina.

55′ Asano mlako i pored gola

Ofanzivac crno-belih je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je šutirao slabo i pored gola.

52′ Matić umesto Sadika

Druga izmena u Partizanu, umesto Sadika u igri je Bojan Matić.

46′ Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45′ Urošević samo do živog zida

Letić je faulirao Stevanovića pred kaznenim prostorom gostiju. Prekid iz izgledne pozicije izveo je Urošević, ali je pogodio živi zid.

42′ Asano pored gola!

Sjajan pokušaj Japanca sa oko 18 metara. Sjajno je šutirao, ali je Pavlović zakačio loptu, promenio joj pravac i poslao je u korner.

31′ Miletić preko gola

Štoper crno-belih je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali je gađao preko gola.

28′ Stevanović u prvom planu

Mladi krilni napadač Partizana najraspoloženiji je igrač na meču u Humskoj trenutno. Diktira ofanzivne taktove crno-belih, ali Radnički još uvek odoleva.

23′ Ostojić preti glavom

Partizan ima inicijativu koju je Ostojić pokušao da materijalizuje posle slobodnog udarca koji je izveo Stevanović. Ipak, defanzivac je gađao glavom preko gola.

17′ Prinudna izmena Partizana, Ivanović umesto Natha

Nije Izraelac sposoban da nastavi meč pa je šansu dobio Đorđe Ivanović. Ovim pehom su se uvećali zdravstveni problemi crno-belih imajući u vidu da je Sejduba Suma izostao sa ovog meča zbog povrede.

Partizan

15′ Natho van terena

Vezni fudbaler Partizana požalio se na povredu zbog koje je napustio igru. Trenutno mu se ukazuje pomoć, a ostaje neizvesnost da li će biti u mogućnosti da nastavi utakmicu.

3′ Asano i Sadik u prvom planu

Japanac je posleo loptu ka Nigerijcu, ali je ona odskočila pa je Sadik nije idealno zahvatio te Ristić nije imao potrebu da interveniše.

1′ UTAKMICA JE POČELA!

19.10 Partizan bez povređenog Sume

Treneri nisu eksperimentisali kada su sastavi u pitanju i odlučili su se za prilično očekivane postave. Savo Milošević na raspolaganju nema Sejdubu Sumu koji je povređen. Izostanak ofanzivca prouzrokovao je pomeranje Natha na poziciju odmah iza Sadika, dok će na sredini terena, uz Zdjelara igrati Šćekić. U odnosu na 162. večiti derbi, novajlija među starterima je i Filip Stevanović koji je dobio šansu ispred Lazara Markovića.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

RADNIČKI (4-3-3): Ristić – Todorovski, Đorđević, Stevanović, Letić – Subotić, Pejović, Pantelić – Čumić, Knežević, Mihajlović.

19.00 Dobro došli

Poslednji susret 25. kola Superlige Srbije je derbi dva kandidata za Evropu. Partizan gostovanje Nišlija dočekuje sa ambicijom da trijumfom održi korak u odnosu na Crvenu zvezdu i Vojvodinu, rivale koji su ranije danas upisali nove pobede, dok aktuelni vicešampion samo ukoliko izbegne poraz zadržava realne šanse za ponovni plasman na internacionalnu pozornicu.