Pevačica Britni Spirs objavila je memoare "Žena u meni", a detalji koje je u knjizi otkrila ne prestaju da šokiraju javnost.

O tome šta je sve pevačica napisala, ali i šta je, eventualno, prećutala, u emisiji „Među nama“ su govorili novinari Milan Nikolić i Miljana Nešković.

Britni je konstantno pod lupom medija, o njenom životu se gotovo sve zna, a kako je sama istakla, mediji su u velikoj meri odgovorni i za nervni slom koji je svojevremeno doživela u javnosti.

„U jednom ‘balkanskom ključu’, u svetu u kom mi živimo, daleko od Britni, daleko od Amerike, mi te stvari i ovde svakodnevno gledamo. Ne pratim te programe, ali zahvaljujući društvenim mrežama dolazim do isečaka iz rijaliti-programa i imam priliku da vidim ambiciozne roditelje koji svoju decu drže u tim kazamatima zatvorene i srećno obaveštavaju tu decu ko se sve javio za oglašavanje na Instagramu. To je jadan ključ, balkanski tradicionalni kapitalizam u odnosu na ovaj američki koji se dešavao devedesetih i dvehiljaditih i kroz koji prolazi Britni. Ali, sve je moguće. Moguće je da mediji kroje ljudima živote“, rekao je Nikolić na početku razgovora.

„Tabloidi se lako prilagođavaju, oni menjaju formu, ali imaju izuzetno jak uticaj i na običnog čoveka, a ne na zvezdu koja mora da se nosi inače sa velikim pritiskom, što je, između ostalog i tema ove knjige“, dodao je on.

Kod Spirsove je, između ostalog, reč i o tome „kako sačuvati te milione koje je stekla“.

„Jedno veliko licemerje je u pitanju u tom celom medijskom sistemu koji je ona razotkrila. Ova knjiga je već sada ušla u istoriju, Britni je u prvom danu imala naručenih devet miliona u pretprodaju, a 400.000 primeraka je prodala u knjižarama za pola sata i najslušanija je audio-knjiga, a tek je nekoliko dana u opticaju. Ona jeste priča o jednoj pop zvezdi koja će biti zanimljiva njenim fanovima i ljudima koje zanimaju te relacije između poznatih ličnosti i stvari iz njenog života o kojima nije govorila jer je bila ućutkivana i jer je uvek korišćena kao negativac u medijima. Ali, sa druge strane, to je jedna mnogo šira analiza i američkog pravosudnog sistema i tog tabloidnog sistema, dakle – te najmračnije strane senzacionalizma koji postoji i toga do koje mere su dabloidi i oholost društva moćni prema pojedincu“, istakla je Miljana Nešković.

O čemu su još govorili, možete poslušati u video-prilogu na početku teksta.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar