Siniša Kovačević Foto: Nova S

Izmicanje stolice profesorki u Tehničkoj školi u Trsteniku prikaz je nepoštovanja svake vrste autoriteta, rekao je u emisiji "Među nama" pisac i narodni poslanik Narodne stranke Siniša Kovačević, napominjujući da bi najviše voleo da nije video taj snimak koji, po njemu, predstavlja paradigmu ovog trenutka.

„Uplašene oči te žene, ta tuga, to razočarenje da njoj niko od te dece koje ona sprema za život, koje uči jednoj veštini bez koje ne mogu u budućnosti a to je engleski jezik, da niko ne pritrči da joj pomogne, već da se iz te učionice čuje grohot i smeh, to je za mene strašno“, rekao je Kovačević komentarišući poniženje koje je nastavnica u toj školi doživela.

Upitan da li tu govorimo o nedostatku vaspitanja, kulture, o današnjem vremenu i da li je sve to povezano u sudbini naše dece, Kovačević je rekao da se sve to pretvara u jedan slap mržnje i agresije.

„To počinje iz skupštine ili se tamo završava sasvim svejedno, tom vrstom netolerancije, jedne verbalne agresije pa se kao slap, kao potok preko REM-a širi na televiziju na kojoj ćete večeras videti više nego mnogo nasilja. To je taj prostor u kome krivce možete i personalizovati, to je čovek koji proizvodi dronove danas i to je čovek koji će večeras voditi ‘Ćirilicu’. To su one situacije u kojima je potpuno suludo i krajnje neargumentovano zatvoreno nekoliko stotina domova kulture u Srbiji. To su one situacije u kojoj je urađena jedna neverovatna restrikcija nastavnih planova i programa u osnovnim i srednjim skolama“, istakao je on i upitao:.

„I šta ste očekivali da se pojavi kao rezultanta kada imate 20 godina muziku koja propagira nasilje, kada vam se predlaže da sa 200 kilometara na sat uđete u krivinu, kada vam se servira nasilje kao paradigma nečega što treba da bude kraći put do novca, do stana u Beogradu na vodi. Onda se kao rezultanta tog REM-ovovskog i svakog drugog nečinjenja mora pojaviti ta količina mržnje koja opet se pretvara u fizičko nasilje“, objasnio je on epidemiju agresije u društvu.

Prema njegovom mišljenju, iako postoji kazna za učenike Tehničke škole u Trsteniku, mladost uvek zaslužuje drugu šansu.

„Tu decu ne trebaju spaliti na lomači, ali ta punoletna ili skoro punoletna deca moraju da osete posledice svog varvarizma, moraju“, kategoričan je Kovačević..

Komentarišući današnje obraćanje Aljbina Kurtija svojoj vladi gde je rekao da u Brisel ide samo po konačni sporazum o normalizaciji uz obostrano priznanje, da on nije ni policajac, ni carinik da se bavi bilo kakvim tehničkim pitanjima i da u pismu iz Brisela stoji da se pregovori završavaju u martu 2024. godine, Kovačević je rekao da su Vučić i Kurti mentalno konfigurirani blizanci, vrlo slični po svojoj isključivosti i stavovima.

„Kurti se razlikuje od Vučića jedino u tome jer ima podršku Kvinte i SAD i tu je beskompromisan za razliku od Vučića koji u kupovini svog vremena više nema ničega što nije dao. Ovo je samo jedan način da mu se da još malo vremena, da se još malo prolongira to konačno rešenje“, naveo je narodni poslanik Siniša Kovačević.

Pogledajte celokupno gostovanje Siniše Kovačevića u emisiji „Među nama“:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar