Opština Inđija i njeno komunalno preduzeće isplatili su prošle godine nešto više od 30 miliona dinara samo na ime naknade štete zbog ujeda pasa. Da stvar bude neverovatnija, Javno preduzeće "Komunalac" u ovom gradu zatražilo je još osam miliona dinara da bi do kraja ove godine moglo da isplaćuje štetu za sve prijavljene slučajeve. Da li u Inđiji stvarno ima toliko napada pasa lutalica i šta se u stvari krije iza ove priče, u emisiji "Probudi se" objasnio je odbornik u lokalnom parlamentu iz Pokreta "Građanin", Strahinja Jovanović.
„Ne mogu svi ujedi da se pripišu lažnim ujedima. Očigledno je da taj problem napuštenih pasa postoji i sigurno je da se dogodi neki napad, ali kada imate situaciju da je 2012. godine za ujede pasa dato dva miliona a 2021. godine 30 miliona, to je neverovatan rast. Još kada se to poklopi sa nekim pričama, imate ljude koji se ogrebu viljuškom i to naplate, onda možete da sa pravom sumnjate da se nešto događa. U jednom Kragujevcu su za ujede pasa dali 28 miliona a mi 30, a taj grad je tri puta veći od Inđije. Tu očigledno nešto ne štima. Kraljevo naprimer da 10 miliona, ispada da se svakom čoveku iz Inđije da 700 dinara za ujed psa a u Kraljevu samo 80 dinara“, navodi Jovanović.
Podseća da problem sa naknadama za ujed pasa postoji u celoj Srbiji i ističe da je u Inđiji esplodirao poslednjih godina.
„Nije istina da ima više napuštenih pasa i da je toliko porastao broj ujeda, nego se radi o jednoj jako dobro organizovanoj mreži, koja na taj način isisava novac iz budžeta grada. To moraju da ispitaju nadležni organi. Iz Komunalnog preduzeća su mi rekli da je u jednom selu kraj Inđije u jednom danu ujedeno 11 ljudi. Kako je to moguće. Ispada da to nisu psi nego tigrovi, da ljudi ne mogu da se odbrane. Nadam se da će tužilaštvo reagovati jer je sam predsednik opštine javno rekao da se radi o jednoj organizovanoj kriminalnoj grupi i da su svoja saznanja podelili sa nadležnima“, kaže Jovanović.
Ceo prilog možete da pogledate u videu na vrhu
BONUS VIDEO: Nova rasa pasa koje (još) nije na listi opasnih