"Srbija beleži najveći pad slobode u Evropi", "Evropska unija traži da Srbija zasutavi stalno pogoršavanje stanja u medijima", "Javni diskurs u Srbiji je - toksičan", "SNS nastavlja da vrši pritisak na nezavisne medije", "Srbija pod vlašću Aleksandra Vučića je zemlja u kojoj nije bezbedno biti novinar", "Politički i ekonomski uticaju stvaraju rasprostranjenu autocenzuru", "Provladini mediji protiv nezavisnih novinara voda kampanje blaćenja optužujući ih da su izdajnici i strani plaćenici", "Novinari, kao i aktivisti za ljudska prava rade u neprijateljskom okruženju", ovo nisu paušalne ocene ili mišljenja već činjenično utemeljeni zaključci praćenja medija u Srbiji u protekloj deceniji od strane međunarodnih organizacija i institucija.

Nova epizoda dokumentarnog serijala „Mediji u Srbiji: hronika propadanja“, emitovana je na televiziji N1. U serijalu je prikazana hronologija posrtanja medija u protekloj deceniji. Kroz analizu mnogih medijskih izveštavanja o temama od javnog značaja, pokazano je kako se “sedma sila” u Srbiji srozala na najniže grane u svojoj istoriji.

Autorke emisija su Jovana S. Polić i Sanja Lončar, a proizvodnju dokumentaraca potpisuju Audio i video produkcija JSP i SL media.

Inače, ovo je 12. epizoda serijala Mediji u Srbiji: hronika propadanja, koji se emituje od 2011. godine, a počinje podsećanjem na period zlatnog doba novinarstva, sredinom osamdesetih godina, koje će ostati upamćeno prvenstveno po činjenici da su mediji, najpre omladinski, a zatim i ostali, makar na kratko, postali otvoreniji i slobodniji. Potom, bavi se propadanjem medija kroz sve režime: od vreme vlasti Slobodana Miloševića, do vlasti Aleksandra Vučića. Author prvih 10 emisija je pokojni novinar, Slaviša Lekić.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.

PROČITAJTE JOŠ:

BONUS VIDEO Mediji u Srbiji: Hronika propadanja i posrtanja u protekloj deceniji (epizoda 11)

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare