O prodaji Generalštaba i kršenju propisa ovim činom, u emisiji "Među nama" govorili su vojni komentator i član stranke "Srbija centar" Petar Bošković i arhitekta Slobodan Maldini.

Arhitekta Slobodan Maldini izjavio je da ima nekoliko aspekata koji se tiču problema oko Generalštaba, a to su arhitektonsko-urbanistički, politički, zakonski, pa čak i bezbednosni.

„Zakonski, postoji ceo niz kršenja propisa pa i do Ustava“, rekao je Maldini.

On je dodao da je prvo kršenje to što je objekat Generalštaba spomenik kulture i njime se ne trguje. „On se ne može srušiti, on se može samo dovesti u svoje prethodno stanje“, navodi arhitekta.

„Drugo je što je cela ta oblast pokrivena spomenicima kulture a treće je što nijednim urbanističkim planom, unazad desetinama godina, nije predviđena izgradnja komercijalnih objekata već samo objekata državne uprave“, ističe Maldini.

On je na kraju rekao da je kruna svega naziv ugovora gde se govori o revitalizaciji.

„Sama reč relativizacija znači da se nešto postojeće vraća u život, što isključuje njegovo rušenje i isključuje njegove promene“, zaključuje arhitekta.

Vojni komentator i član stranke „Srbija centar“, Petar Bošković  na sve oe kontatacije Maldinija dodao je i moralno pitanje.

„Kada je reč o moralu i uopšte o oficirskoj časti i kodeksu, napomenuću da je uvaženi general Krga 2002. godine rekao da se to ne može dirati i da se mora osposobiti i sačuvati za buduća pokolenja“, kaže Bošković, navodeći da see novi načelnik generalštaba oko prodaje Generalštaba uopšte ne oglašava.

„Načelnik Generalštaba se ponaša kao da je to Alajbegova slama“, kaže voni komentator.

On je na kraju izjavio da mu ovo izgleda neverovatno i da je deo spoljne politike koja je katastrofalna.

„Zamislite da Pentagon poklonite Francuzima koji će tu da naprave Mulen ruž i da kažu znate mi ćemo se setiti Linkolna“, zaključuje Bošković.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare